PİMA PAMUK

Ruha Dokunan İplik

Pima Pamuğu

Peru, Avustralya ve Amerika’nın topraklarında, sadece çok özel şartlar bir araya geldiğinde yetiştirilebilen Pima Pamuğu, sahip olduğu yüksek mukavemet özelliği sayesinde canlılığını uzun süre korurken ekstra uzun elyaf yapısıyla konforlu bir giyim deneyimi sunar. Amerika’da ilk kez Pima halkı tarafından yetiştirilen Pima Pamuğu, adını toprakla konuşmayı öğrenmiş bu bilge yerlilere borçludur ve kaliteli olduğu kadar doğal giyinmeyi tercih eden insanlara hitap eder.

1700’li yıllarda Amerika’nın belirli bölgelerinde yetiştirilmeye başlandığında sadece bölgesel bir alanda kullanılan Pima Pamuğu, 20. yy’nin başlarında ticaret ağlarının gelişmesiyle tüm dünyaya yayılır. Sadece çok sulak alanlara ve özel iklim şartlarında yetiştirildiğinde birinci sınıf Pima Pamuğu elde edilebilir; Eren Örme tesislerinde de sadece bu kalitede Pima pamuğu işlenir. Modern ve doğal teknikler eşliğinde Pima pamuğu, Eren Örme kalitesiyle beraber konforlu ve dört mevsim boyunca giyilebilen parçalara dönüştürülür.

Pima pamuğu, kusursuz yumuşaklığı, nefes alan yapısı ve ince formuyla dört mevsim giyilebilirken kendine has iplik yapısı sayesinde sıcaklığı korur. Pima pamuğu, standart pamuk türlerine oranla %50 oranında daha uzun bir elyaf yapısına sahip olduğu için kolayca deforme olmaz.

Muhteşem parlaklığı, ruha dokunan yumuşaklığı ve üzerinde taşıdığı kadim tarihiyle Eren Örme Pima Pamuk koleksiyonu, hayatın her karesinde iyi ve doğal görünmeyi tercih eden erkekler için kusursuzdur.

What_Is_Pima_Cotton

 EREN ÖRME 2020

Top